ساعت پلیس اورجینال فرانسه در دی دی گالری مازندران

چندین گونه از ساعت ها در دوران باستان شناخته شده بودند ویتروویوس از ساعت آبی یا ساعت شنی، ساعت هوا، ساعت خورشیدی و دیگر گونه هایی که ناشناخته هستند صحبت می کند.

مصریان حرکات خورشید را با گنمون اندازه گیری می کردند، ستاره شناس برجسته نیز از همین ابزار برای مشاهدات خود استفاده می کرد ساعت شنی و آفتابی در مصر در زمان بطلمیوس اختراع شد.

ساعت‌های شنی بعداً توسط Scipio Nasica یا به گفته دیگران توسط Ctesibius (شاگرد سخنوران رومی که از آنها برای اندازه‌گیری مدت زمان سخنرانی‌هایشان استفاده می‌کردند) به کمال رسید.

اعتقاد بر این است که ساعت پلیس اورجینال با وزنه و چرخ در غرب توسط راهب بندیکتین گربرتو (پاپ، با نام سیلوستر دوم، در اواخر قرن دهم) اختراع شد، اگرچه آنها قبلاً در امپراتوری بیزانس مدتی شناخته شده بودند.

قبل از سال 1321 میلادی، دانته، در کمدیای La divina، کانتو ایکس از El paraíso، در مورد ساعت‌های مکانیکی با عملکرد زنگ هشدار می‌گوید: «چرخ‌های آن‌ها یکی به دیگری حرکت می‌کنند و یکی از جلو را تا قلع می‌شتابند. با نت های بسیار شیرین شنیده می شود، مانند چیزی عادی.

طبق منابع دیگر، اولین ساعتی که تاریخ از آن صحبت می کند که بر اساس اصول مکانیکی ساخته شده است، ساعت ریچارد دی والینگفورد، راهبایی سن آلبانو است که در حدود سال 1326 در انگلستان زندگی می کرد، زیرا ظاهراً اختراع گربرتو (بعداً سیلوستر دوم) بیشتر از آن نبود.

یک ساعت آفتابی دومی که سانتیاگو دوندیس دستور ساخت آن را در حدود سال 1344 در پادوآ صادر کرد و به گفته خودشان سیر خورشید و سیارات در آن دیده می شد.

سومین ساز در موزه لوور پاریس بود که به دستور چارلز پنجم پادشاه فرانسه از آلمان آورده شد جد مستقیم این سازها می تواند مکانیسم پیچیده Antikythera باشد که بین 150 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است.

در اسپانیا، قدیمی ترین خبر نصب ساعت برجی به سال 1378 برمی گردد، زمانی که شرایط ایجاد شده بین فصل کلیسای جامع والنسیا و خوان المانی، استاد ساعت از آلمان، در سندی جمع آوری شد تا ساعتی را با یک صفحه بزرگ برای قرار دادن آن در برج ناقوس قدیمی 4 از جمله ساعت های مکانیکی که قدیمی ترین ساعت در کشور محسوب می شود، ساعت «seny de les hores» است که در سال 1393 در کلیسای جامع بارسلونا نصب شد.

برج ناقوس کلیسای سن میگوئل در شهر کوئلار (سگوویا) که در سال 13955 ساخته شد و سرانجام در کلیسای جامع سویا در سال 1396 ساخته شد که افتتاح آن در 22 ژوئیه 1400 انجام شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.