قدمت هزار ساله زیره سیاه کوهی کرمان در شهر بم

زیره سبز هزاران سال است که مصرف می شود علاوه بر طعم شیرین و تندی که برای غذاهای ما به ارمغان می آورد، خواص بسیاری نیز دارد به ویژه درد قاعدگی، معده درد و التهاب روماتیسمی را تسکین می دهد.

هضم غذا را بهبود می بخشد و با سوزش سر دل مبارزه می کند زیره سیاه کوهی کرمان دارای خواص گوارشی غیر قابل انکاری است با جذب خوب غذای مصرفی، هضم غذا را تسهیل می کند، درد معده و همچنین نفخ را کاهش می دهد. در صورت اسپاسم روده یا سوزش سر دل، مصرف منظم زیره می تواند درد را تسکین دهد خاصیت ضد التهابی دارد.

خوب است بدانید: برخی از غذاها، مانند کلم یا نخود، به سختی هضم می شوند. برای غلبه بر این مشکل، کافی است یک قاشق زیره را در آب آشپزی بگنجانید.

زیره

فواید زیره برای هضم غذا
ادویه ای با اثر ادرار آور طبق تعریف، یک غذا یا نوشیدنی زمانی ادرارآور است که ترشح ادرار را افزایش دهد زیره این اثر ادرار آور را دارد مصرف آن به شکل چای گیاهی، باعث تخلیه بهتر سموم (به ویژه نمک و آب موجود در مقادیر بسیار زیاد در بدن) می شود.

زیره برای تقویت شیردهی
زیره یک گیاه کهکشانی است، یعنی محرک شیردهی است. می توان آن را با گیاهان دیگر مانند رازیانه یا انیسون ترکیب کرد و به صورت دم کرده مصرف کرد.

زیره برای تسکین پریودهای دردناک
زیره سبز نیز از گیاهان قیف خوار است. به عبارت ساده تر، مصرف آن باعث تحریک و تسهیل جریان قاعدگی می شود همچنین به تسکین دردهای مرتبط با قاعدگی کمک می کند.

خواص اسانس زیره چیست؟
زیره دارای خواص دارویی غیرقابل انکاری است اسانس استخراج شده از این دانه ریز نیز از این قاعده مستثنی نیست. به صورت محلی استفاده شود یا در غذاهای آشپزی شما (حداکثر 1 تا 2 قطره) استفاده شود، دارای چندین ویژگی است:

هضم غذا را تسهیل می کند.
با گاز، آئروفاژی یا حتی یبوست مبارزه می کند.
او درد را آرام می کند.
اسپاسم عضلانی را برطرف می کند.
ذهن را آرام می کند و به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند.
آرامش بخش است و خواب را تقویت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.