مصرف پسته برادران حسینی در دفع سنگ کلیه می تواند موثر باشد

پسته برادران حسینی هم مانند بقیه مغزها غذای بسیار مقوی و در عین حال خوش طعم است.

بنیاد تغذیه اسپانیا (FEN) در مورد آن می گوید: “منبع خوبی از پروتئین گیاهی، لیپیدها و همچنین بسیار غنی از کربوهیدرات است.

این روغن دارای محتوای بالایی از چربی های غیراشباع، به ویژه تک غیراشباع است که به کاهش سطح کلسترول تام، کلسترول LDL (معمولاً به عنوان کلسترول بد) و تری گلیسیرید و همچنین فشار خون کمک می کند.

پرتال ویتونیکا به یاد می آورد که کلسترول ندارد و چربی اشباع شده پایینی دارد، بنابراین در هر رژیم غذایی متعادل، همیشه در دوزهای معقول غذای مناسبی است تا از کالری آن سوء استفاده نشود، اگرچه پسته کم کالری ترین مغزهاست.

FEN معتقد است که پسته به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی کمک می کند، فایده ای که محتوای آن در ویتامین E، اسید فولیک و فیتواسترول ها نیز در آن نقش دارد.

پسته

چندین مطالعه علمی نیز نشان داده اند که پسته علاوه بر داشتن شاخص گلیسمی پایین، به تنظیم سطح قند خون نیز کمک می کند.

در مورد مواد معدنی، پسته مقدار قابل توجهی فسفر و پتاسیم دارد، به همین دلیل است که برای بهبود سلامت روان و افزایش توانایی های فکری توصیه می شود.

فسفر همچنین به تقویت استخوان‌ها و پتاسیم برای بهبود عملکرد عضلات کمک می‌کند و از گرفتگی و کشیدگی در حین فعالیت ورزشی جلوگیری می‌کند.

سایر مواد معدنی مهم منیزیم، آهن، کلسیم و روی هستند.

آنها همچنین “به دلیل محتوای روی و ویتامین E بر سلامت سیستم تولید مثل تأثیر می گذارند.

به حفظ سلامت پوست کمک می کنند، به لطف وجود ویتامین A، از پیری جلوگیری می کند و سلول های اپیدرم را تقویت می کند.

از سوی دیگر، پسته سرشار از آنتی اکسیدان ها و سایر عواملی است که از بیان ژن های مربوط به فرآیندهای التهابی جلوگیری می کند.

در واقع 30 گرم از این مغز حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به یک فنجان چای سبز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.